AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Szkło laminowane, docinane na wymiar

Szkło  4.4.2 - 690 zł/m2
Szkło  6.6.2 - 790 zł/m2
Szkło  8.8.2 - 920 zł/m2
Szkło 10.10.2 - 1050 zł/m2

Szkło laminowane SVG czyli szkło budowlane, antywłamaniowe, do zastosowań specjalnych.

Szkło laminowane SVG - opis produktu

To dwie warstwy szkła nie hartowanego łączone ze sobą na gorąco w wysokiej temperaturze w piecu za pomocą specjalnej folii EVA z kilku warstw. To powoduje że szkło jest niezwykle wytrzymałe. Po  silnym uderzeniu pęka ale nie rozsypuje się, utrzymuje dalej kształt tafli, dzięki tej właściwości i bardzo dużej wytrzymałości stosowane jest wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wytrzymałość  i bezpieczeństwo człowieka. 
Dzięki umieszczonej w środku folii szkło się nie rozsypuje i nie powoduje okaleczeń przy czym zachowuje przezroczystość.
Doskonale nadaje sie do zastosowań jako: schody szklane, balustrady szklane, ścianki działowe ze szkła, blaty szklane, lub jako szyby antywłamaniowe. 
Ciekawostka przy szkle 8.8.2 co oznacza dwie warstwy szkła 8mm + dwie warstwy folii, wystrzelony pocisk 9mm z odległośći 10m nie przebije się na wylot.

                 szklo-laminowane                        szklo-laminowane              

Szkło laminowane – co to jest?

Na samym początku wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest laminowane szkło. Warto wiedzieć, że wyrób ten różni się od standardowego materiału okiennego. Szkło laminowane jest to szkło składające się z dwóch lub więcej warstw szkła sklejanych ze sobą w wysokiej temperaturze za pomocą specjalnych folii klejowych.

Co ważne, szkło laminowane jest uprzednio odpowiednio zahartowane. Warstwy klejowe nie wpływają na barwę oraz przeźroczystość szkła. Laminowanie nadaje tafli szkła dużą wytrzymałość i nie pozwala za rozpryśnięcie w przypadku stłuczenia.

Szyba laminowana – materiał dekoracyjny do Twojego domu

Szyby laminowane stanowią doskonałą opcję aranżacyjną dla nowoczesnych kuchni, łazienek i innych pomieszczeń – głównie ze względu na swoje walory estetyczne, a także uniwersalność. Pomiędzy dwoma taflami szkła laminowanego można bez problemu umieścić różnego rodzaju folie kolorowe, inne płaskie i cienkie elementy dekoracyjne jak papiery, tekstylia itp.

To sprawia, że każda szyba laminowana może być zrobiona dokładnie według wizji klienta. Dzięki temu możemy skomponować własny wzór i uatrakcyjnić wygląd swojego domu czy mieszkania – niezależnie od tego, w jakim stylu jest utrzymane. Szkło do laminowania może być również piaskowane, trawione, malowane i grawerowane według wzoru klienta

Szkło przyblatowe laminowane – zastosowanie

Szkło laminowane jest uważane za szkło bezpieczne i stosowane wszędzie tam, gdzie zwykle szkło mogłoby być zagrożeniem. Może być stosowane jako balustrady, ścianki działowe, schody, daszki itp. Szyba laminowana często wykorzystywana jest do dekoracji ścian pomiędzy blatem a szafkami w kuchni lub łazience, tworząc tym samym gustowną przestrzeń, która jednocześnie wciąż pozostaje bardzo funkcjonalna.

Laminowanie szkła za pomocą nowoczesnych technologii

Laminowanie szkła w naszej firmie odbywa się za pomocą nowoczesnych technologii z zachowaniem wszystkich norm produkcyjnych. To sprawia, że nasze laminowane szyby charakteryzują się najwyższą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Do laminowania szkła używane są najnowszej generacji folie EVA, dzięki którym szkło można stosować także na zewnątrz budynków. Szkło hartowane laminowane jest klejone w temp. 130 stopni Celsjusza.

Szkło laminowane dekoracyjne – jakie ma zalety?

Laminowanie szkła nie tylko podnosi walory estetyczne materiału, ale wpływa również na jego właściwości wytrzymałościowe. Warto wiedzieć, że laminowane szkło przyblatowe odporne jest m.in. na zarysowania, działanie kwasów i rozpuszczalników organicznych, wodę, wilgoć czy wysokie temperatury.

Co więcej, warto wiedzieć, że szkło laminowane jest również bardzo łatwe w pielęgnacji – do zmycia zabrudzenia wystarczy zwykła ścierka (na sucho lub mokro).

Szyby laminowane nie rozpryskują się przy stłuczeniu, a także mają szerokie zastosowanie w budownictwie i w branży dekoracyjnej. To wszystko sprawia, że tak chętnie są wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń – nie tylko domowych.

Szkło laminowane w różnych klimacie – bogata oferta wzorów

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – każda szyba laminowana może być utrzymana tak naprawdę w dowolny sposób. Oferujemy każdemu klientowi bardzo szeroki wybór grafik, które z pewnością trafią do gustu każdego. Jesteśmy połączeni z jednym z największych banków zdjęć, w którym znajdują się miliony grafik o różnej tematyce. Zamawiając szkło laminowane, masz okazję wybrać takie motywy jak m.in. zwierzęta, kosmos, woda, owoce, krajobrazy, miasta, wyspy, abstrakcję, kwiaty i tym podobne. Nie czekaj, sprawdź pełną ofertę i wybierz ulubiony wzór, który odmieni oblicze każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Szkło laminowane na wymiar – Axitech

Nasze szyby laminowane powstają na zamówienie klienta. Po uprzednich ustaleniach wycinamy materiał, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować go do każdego pomieszczenia – niezależnie od metrażu i dostępnego miejsca np. pomiędzy szafkami. Cena szkła laminowanego w Axitech jest bardzo konkurencyjna – serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów zamówienia (ceny za m², transportu, montażu i grafiki, która ma się znaleźć na szkle).

Jak zamówić szkło laminowane?

Zastanawiasz się, jak zamówić szkło hartowane laminowane w Axitech? To bardzo proste! Cały proces możemy rozbić na 3 punkty.

1) Napisz lub zadzwoń do nas, aby omówić szczegóły projektu, a my doradzimy, jakie dobrać szkło, mocowania. Dodatkowo przygotujemy wycenę itp. Istnieje również opcja bezpośredniego zakupu w sklepie.
2) W ciągu 24 godzin otrzymasz od nas do akceptacji wycenę lub potwierdzenie zamówienia.
3) Czekasz na dostawę w ustalonym terminie.