AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Panele szklane na wymiar

Odkryj zalety paneli szklanych w nowoczesnej kuchni. Elegancja, funkcjonalność, łatwość utrzymania czystości oraz prosty montaż to ich główne zalety.

Ile kosztują panele szklane 

Grubość szkłaNadruk UVLaminacjaCena za m²
Szkło hartowane 4mm Tak Tak 590 zł
Szkło hartowane 5mm Tak Tak 650 zł
Szkło hartowane 6mm Tak Tak 690 zł

Cena zawiera szlifowanie krawędzi oraz otwory okrągłe pod gniazdka, nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat.
W naszym sklepie można zamówić panele szklane pod wymiar ustalając go co do 1mm

Panele szklane hartowane - opis produktu

Panel szklany na ścianę jest to, szkło hartowane o grubości 4,5 lub 6mm, na którym wykonywany jest bezpośrednio nadruk na przemysłowej drukarce wielkoformatowej w technologii UV.
Oznacza to, że pigmenty są utrwalane za pomocą promieniowania UV, a tym samym nadruk jest odporny na blaknięcie w naturalnym świetle promieni słonecznych.
W następnym etapie nadruk jest zabezpieczany laminatem chroniącym przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szkło na ścianę, jest zawsze hartowane oraz posiada szlifowane krawędzie, oczywiście w cenie szkła. Otwory okrągłe pod gniazdka są wykonywane również w cenie szkła.

Grafika na szkle może być drukowana z pliku klienta (po dokładanym sprawdzeniu przez nas parametrów technicznych) lub wybrana z zasobów udostępnianych przez nas z największego banku zdjęć na świecie AdobeStock.
Jakość druku na szkle gwarantuje ploter wielkoformatowy firmy Agfa drukujący w rozdzielczości 1440dpi (jakość fotografii ).
Następnie szkło dekoracyjne jest pakowane i dostarczane do klienta.

Wzory na panele szklane

Wzór na szkle to najbardziej istotny element naściennych dekoracji szklanych i od niego zależy cały efekt wizualny.  W naszym sklepie udostępniamy Państwu do wyboru zdjęcia i grafiki z największego banku zdjęć na świecie AdobeStock. 

U góry po prawej stronie naszego sklepu znajduje się biały pasek wyszukiwarki.
Należy wpisać w niego daną frazę np. " jezioro w górach" i kliknąć w lupkę.
Następnie na stronie wyświetlą się wszystkie zdjęcia przedstawiające jezioro w górach. W ten sposób można wyszukiwać dowolne wzory na szkło.
Szklane panele naścienne  mogą być również jedno kolorowe w dowolnym kolorze RAL.
W tym celu należy się z nami skontaktować i podać kolor z palety RAL

 

szkło-do-kuchni
panele-szklane

Jak przygotować ścianę do przyklejenia szkła hartowanego z grafiką

Jak przygotować ścianę pod panele szklane na wymiar, czy można przykleić szkło na płytki. 
Powierzchnia, do której będzie przyklejana szyba na wymiar, powinna być czysta i odtłuszczona. Jeśli są położone płytki, bez problemu możemy do nich przykleić szkło hartowane ze zdjęciem, uprzednio dokładnie czyszcząc płytki.
Jeśli ściana jest nowa lub świeżo pomalowana, powinna być zagruntowana i równa.

Jak powinien być wykonany panel ze szkła, aby służył przez wiele lat ?

Na naszym rynku często nieuczciwi producenci stosują folie z grafiką klejoną na szkło. Jest to duży błąd, ponieważ po kilku miesiącach klej zaczyna odciągać folie od szkła i powstają widoczne pęcherze. 
Kolejnym problemem jest to, że folia z biegiem czasu kurczy się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych jak np. temperatury. Niestety nieświadomi klienci często skuszeni niższą ceną wybierają takie rozwiązanie. Co w przyszłości najczęściej skutkuje demontażem oraz ponownym wykonaniem, a zarazem poniesieniem podwójnych kosztów przez klienta.

Tylko bezpośredni nadruk na szkle, lub lakierowanie na jednolity kolor daje stuprocentową gwarancję jakości na długie lata. Unikaj tanich szkieł z folią, zainwestuj w nieco droższy produkt za to, którym będziesz się cieszyć przez długie lata.

Dekoracyjny panel szklany powinien być również hartowany oraz posiadać szlifowane krawędzie.

Szkło na ścianę-właściwości i zastosowanie

Zdjęcia na szkle najczęściej stosuje się na ściany jako materiał dekoracyjno  wykończeniowy.
Zastępują tradycyjne płytki lub kafelki w kuchniach i łazienkach.
Dzięki możliwości nadrukowania dowolnego zdjęcia lub grafiki panele szklane dają nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrz. 
Szyba hartowana na ścianę jest odporna na wysokie temperatury i przypadkowe uderzenia, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, nie szkodzi jej duża wilgotność. Jest również bezpieczna, ponieważ laminat, którym jest zabezpieczona i nie pozwoli na rozprysk szkła po rozbiciu. 

Do głównych zalet szklanych dekoracji naściennych oferowanych na naszej stronie zaliczyć można m.in.:

 • brak fug,
 • łatwe utrzymanie w czystości,
 • elegancki, nowoczesny wygląd,
 • bezpieczeństwo dla zdrowia (panele ze szkła są antyalergiczne),
 • odporne na zarysowania,
 • dzięki drukowi UV panele szklane na ścianę posiadają zawsze żywe kolory,
 • krycie dużych powierzchni,
 • każdy panel szklany na wymiar jest odporny na wysoką temperaturę.

Czy każde zdjęcie można wydrukować na szkle

Zdjęcie na szkle powinno cechować się dobrą jakością techniczną.
To oznacza, że nie powinny być widoczne piksele, nieostrości, chyba że wynikają one z naturalnego charakteru zdjęcia.
Szumy, czyli tzw "ziarno" również jest nie pożądane na obrazie, ale często występuje w partiach ciemnych i jest to naturalne zjawisko. Pomijamy omawianie kolorystyki, kontrastu, ponieważ są to cechy indywidualnych upodobań. 
Oczywiście widoczność tych "wad" zależy w dużej mierze od wielkości powiększenia, jakie chcemy uzyskać. Dlatego przy każdym zleceniu pomagamy Państwu w sprawach technicznych i doborze zdjęć.

Jakie są rodzaje paneli szklanych

Oprócz mnogości wzorów występuje kilka rodzajów paneli szklanych, dobieramy je w zależności od zastosowania. 

 • szkło z grafiką to szkło hartowane o grubości od 4 do 6mm
 • szkło lacobel jest szkłem lakierowanym na jeden kolor nie hartowanym
 • szkło lakierowane na jeden wybrany kolor i hartowane
 • szkło laminowane z grafiką, to dwa szkła o tej samej grubości spajane ze sobą 
 • szkło dekoracyjne, mleczne, matowe, błyszczące oraz szkła z fakturą 
 • panele podświetlane, świecą całą powierzchnią

Gdzie zastosować panele szklane

Szklane panele z nadrukiem mają tą cechę, że są produktami skrojonymi na miarę każdego klienta oraz wnętrza. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że w jaki sposób wykorzystasz panel szklany, zależy wyłącznie od Twojego pomysłu i upodobań, a także możliwości montażu.

Oto kilka pomysłów na zastosowanie tanich paneli szklanych w różnych przestrzeniach.

 1. Kuchnia to najpopularniejsze pomieszczenie gdzie stosuję się szkło z nadrukiem do przyklejenia na ścianę  pomiędzy blatem a górnymi szafkami. 
  Szkło między szafkami świetnie się sprawdza jako osłona ściany, ale przede wszystkim jako dekoracja nadające oryginalnego charakteru kuchni.
  Szkło hartowane na wymiar, można kleić bezpośrednio na płytki po wcześniejszym ich odtłuszczeniu. 
 2. Panele szklane z grafiką można wykorzystać łazienkach jako elementy prysznica zamiast tradycyjnych kafelek. Szkło jest higieniczne i łatwe w czyszczeniu, a także daje wrażenie przestronności.
 3. W salonie szkło z grafiką może stanowić dekoracyjne tło dla telewizora lub półek z książkami. Wybierając ciekawe wzory czy kolory, możemy nadać wnętrzu unikalny charakter.
 4. Zdjęcia na szkle w biurze to elegancka i kreatywna forma ozdobienia przestrzeni roboczej. Możemy wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny klimat, który sprzyja motywacji i koncentracji. Ale przede wszystkim nowoczesne wzory na szkle nadają reprezentacyjny charakter każdej firmy.
 5. Dekor szklany może być z powodzeniem użyty m.in. jako ozdoba frontu meblowego lub może zastąpić tradycyjne fronty meblowe.

Nie jest to jednak wszystko, do czego możesz użyć tych materiałów dekoracyjnych. Szklane panele doskonale nadają się również na pokrycie dużych powierzchni ścian, mebli, ścianek działowych. Wykonujemy panele szklane w Olkuszu, Krakowie oraz Katowicach.

Jako zakład produkcyjny oferujemy panele szklane z montażem, w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, biurowych i gospodarczych.
Prace zaczynamy od dokonania pomiarów powierzchni, do których ma być przyklejane szkło do ściany. Następnie przygotowujemy projekty techniczne oraz graficzne. Oferujemy szeroki zakres prac montażowych.  Wykonujemy montaż szkieł nad blatem, a także montaże szkła w łazienkach, jak i w innych pomieszczeniach.