AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Panele szklane podświetlane - obrazy LED

Ile kosztują panele podświetlane

Rodzaj podświetleniaGrubośćNapięcieCena za m2 
Podświetlenie pełne20mm12V1490 zł
Podświetlenie krawędziowe 12mm12V900 zł
Podświetlenie krawędziowe tylne12mm12V900 zł
Podświetlenie RGB20mm12V1550 zł

Jak zamówić panele podświetlane

Panele szklane z podświetleniem są nowością na polskim rynku w dziedzinie dekoracji wnętrz.
Axitech jest pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek panele podświetlane.
Opracowaliśmy technologię równomiernego podświetlania obrazu — według własnych rozwiązań.

Najważniejszą cechą paneli z podświetleniem jest światło dekoracyjne, które w wyjątkowy sposób buduje klimat wnętrza. Podświetlenie może być sterowane zdalnie i dawać wiele możliwości jego ustawienia.

Panele z podświetleniem pełnym - opis produktu

To gotowy moduł do montażu, wykonany z wielu elementów które są montowane w profilu aluminiowym anodowanym. Profil stanowi ramkę panela, konstrukcję nośną jaki również odpowiada za odprowadzenia ciepła od diod led.
Na życzenie klienta profil może być pomalowany na dowolny kolor RAL ( malowanie proszkowe ). Przód panela to szkło hartowane 4mm z nadrukiem uv od strony wewnętrznej.
Sercem panela podświetlanego jest matryca wykonywana na laserze która odpowiada za równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni panela. Panel podświetlany działa na tej samej zasadzie co telewizory i monitory led.
Panel jest zasilany napięciem 12V, zasilacz jest w cenie panela, za podświetlenie odpowiadają profesjonalne ledy przeznaczone do ciągłej pracy. Czas żywotności diod podawany prez producenta to około 40.000 godzin. Panelem można sterować zdalnie pilotem.

Panele mogą być stosowane w kuchniach, łazienkach, jako obrazy wolnowiszące, ścianki działowe , elementy dekoracyjne biur, salonów, sklepów itd. 
Panele nie są wodoodporne dlatego nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z bieżącą wodą. Na życzenie klientów którzy chcą zastosować panel pod prysznicem lub innym miejscu gdzie jest bezpośrednie działanie wody, wykonujemy specjalne uszczelnienia. Każde tego typu zlecenie jest indywidualnie konsultowane z klientem. 

panel-podświetlany             szklo-podswietlane

Panel/obraz z podświetleniem krawędziowym - opis produktu

W panelu z podświetleniem krawędziowym światło rozchodzi się od krawędzi i zanika ku środkowi, przez co uzyskuje niepowtarzalny efekt łuny świetlnej. Podobnie jak w panelach z podświetleniem pełnym jest to moduł przygotowany do montażu. Cały panel jest zamknięty dookoła w profilu aluminiowym anodowanym o szerokości i głebokości 15 mm. W profilu jest umieszczona profesjonalna taśma led, profil również służy jako radiator do odprowadzania ciepła.
Panel zasilany jest napięciem 12V. Światło led może być ciepłe lub zimne. Zasilacz w komplecie. Panel może być sterowany za pomocą pilota.

Może być stosowany w kuchniach miedzy szafkami, łazienkach, salonach itp. jako obraz wolnowiszący. W przypadku zastosowania jako obraz wolnowiszący wykonywane są otwory montażowe i za pomocą dystansów obraz jest mocowany na ścianie, otwory są w cenie panela. 

szklo-ze-zdjeciem-podswietlanym             obraz--szklany-podswietlany

Obraz podświetleniem krawędziowym tylnym - opis produktu

W panelu z podświetleniem krawędziowym tylnym ledy są montowane od tułu na profilu i skierowane w stronę ściany, obraz jest montowany w odległośći 20-30mm dzięki takiemu montażowi uzyskujemy efekt aureoli świetlnej. Obraz po rozpakowaniu jest kompletny z zasilaczem i gotowy do montażu. Cały panel jest zamknięty dookoła w profilu aluminiowym anodowanym o szerokości i głebokości 15 mm, profil może być malowany proszkowo na kolor RAL. 
Panel zasilany jest napięciem 12V. Można wybrać barwę podświetlenia led ciepłe lub zimne. Możliwość sterowania za pomocą pilota 

Jest to obraz wolnowiszący ma zastosowanie i może być montowany jak każdy inny obraz. Montaż odbywa sie za pomocą dystansów.  W przypadku zastosowania jako obraz wolnowiszący wykonywane są otwory montażowe i za pomocą dystansów obraz jest mocowany na ścianie, otwory są w cenie panela. 

obraz-led

Panel z podświetleniem RGB - opis produktu

Panel RGB jest wykonany i działa na tej samej zasadzie co panele z podświetleniem pełnym, jednakże zamiast diod białych zastosowane są diody RGB.
Panel RGB nie posiada grafiki, kiedy nie jest włączony jest biały, dopiero po włączeniu zaczyna świecić na całej powierzchni wybranym kolorem. 
Najważniejszą role pełni sterownik RGB ( pilot na podzczerwień ) za  pomoca którego możemy ustawić żądany kolor lub ustawić sekwencje zmiany kolorów, można również włączać-wyłączać panel, regulować natężenie światła a także ustawiać różne efekty migania, stroboskopu, płynnych przejść itd. Panel jest zasilany bezpiecznym napięciem 12V.

Może to gotowy moduł do montażu i może być stosowany w kuchniach miedzy szafkami, łazienkach, salonach, innych pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, miejscach użyteczności publicznej,itp.

Panele z podświetleniem pełnym (tylnym)

Panel z podświetleniem pełnym wykonany jest na bazie profilu aluminiowego. Kolor takiego profilu to aluminium anodowane, które można pomalować na jeden z wybranych kolorów palety RAL. Grubość panelu to 20 milimetrów; frontem jest szkło hartowane o grubości 4 milimetrów z nadrukowaną grafiką. Reszta panelu to blendy rozpraszające, matryca rozpraszająca światło, diody LED i inne podzespoły, które tworzą jeden, gotowy do montażu moduł. Panel zasilany jest napięciem 12V z dołączonego do zestawu zasilacza. Świeci równomiernie na całej powierzchni — niezależnie od jego wielkości.

Panel z podświetleniem krawędziowym

Ten rodzaj panelu wykonany jest ze szkła o grubości 6 milimetrów z nadrukowaną grafiką. Cały panel jest zamknięty profilem aluminiowym anodowanym, w którym umieszczone są diody LED. Światło wnika do środka na 20–30 centymetrów, tworząc świetlistą aureolę. Grubość panelu to 12 milimetrów. Jest on zasilany napięciem 12V z dołączonego do zestawu zasilacza. Panel z podświetleniem krawędziowym można także montować jako obraz naścienny na dystansach.

Panel z podświetleniem RGB

Tego typu panele nie mają nadrukowanej grafiki. Dzięki LED-om RGB świecą całą powierzchnią w takim kolorze, jak zostanie ustawiony. Przy wyłączonym panelu front jest biały, matowy. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, którym można ustalić dowolny kolor świecenia oraz inne, dodatkowe efekty, takie jak automatyczna zmiana kolorów, pulsacje i ich zmiany w czasie. Konstrukcja panelu oparta jest na profilu aluminiowym anodowanym; jego głębokość wynosi 20 milimetrów. Panele z podświetleniem RGB są zasilane napięciem 12V (zasilacz oraz pilot do sterowania znajdują się w komplecie).
Panele podświetlane — co jeszcze warto o nich wiedzieć

Zastosowanie

Panele podświetlane mają szerokie zastosowanie dekoracyjno-aranżacyjne. Idealnie nadają się do kuchni, jadalni, łazienek, pokojów dziennych oraz sypialni, w których mogą pełnić rolę wolnowiszących obrazów. Doskonale sprawdzą się także w biurach, lokalach użytkowych i reprezentacyjnych. Panele podświetlane mogą być montowane razem z tradycyjnymi płytkami lub bezpośrednio na ścianie, miedzy szafkami, we wnękach, na suficie itp.

Przykłady umiejscowienia paneli podświetlanych można zobaczyć w naszej galerii.

Technologia

Grafika w panelach podświetlanych jest drukowana bezpośrednio na szkle w technologii UV w rozdzielczości 1440 dpi (oprócz panelu z podświetleniem RGB). W każdym panelu mogą być wycięte otwory pod gniazdka (nie są doliczane do ceny). Sercem panelu jest matryca rozpraszająca światło, dzięki której uzyskujemy idealne rozłożenie światła na całej powierzchni. Diody LED to profesjonale zestawy pracujące nawet do 40 tysięcy godzin. Panele podświetlane mają zasilanie 12V, zasilacz jest załączany do kompletu.

Zdjęcia

Nasz sklep ma dostęp do jednego z największych banków zdjęć na świecie, który oferuje około 60 milionów grafik. Klienci składający u nas zamówienie nie płacą za wykup zdjęcia — to my pokrywamy ten koszt.

Montaż oraz transport

W przypadku zamówienia paneli podświetlanych w naszej firmie, oferujemy dokładne wykonanie pomiarów, kompletny montaż oraz bezpieczny transport (panele pakujemy w styropian oraz drewniane skrzynie). Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Dodatkowe informacje:

Termin realizacji

Czas realizacji zamówienia to 12¬–15 dni roboczych. W wyjątkowych przypadkach może on ulec zmianie — zawsze jednak na bieżąco informujemy klientów, na jakim etapie znajduje się ich zamówienie na panele podświetlane.

Panele podświetlane — jak zamówić

1. Wykonaj pomiar samodzielnie lub umów się z nami na mierzenie pomieszczenia.

2. Dokonaj zakupu panelu podświetlanego w naszym sklepie (postępuj zgodnie z opisem z zakładki Jak zamawiać). Możesz również złożyć zamówienie mailowo lub telefonicznie.

3. W ciągu 24 godzin otrzymasz od nas potwierdzenie zamówienia do akceptacji, szczegółową wycenę, projekt techniczny i graficzny. Telefonicznie omówimy także wszystkie szczegóły.

4. Czekasz na dostawę w ustalonym terminie.

5. Cieszysz się swoim nowym wnętrzem ozdobionym panelem podświetlanym!

Podświetlane szkła i obrazy — unowocześnij swoje wnętrza

Oprócz wyżej opisanych paneli podświetlanych różnego rodzaju, można zdecydować się na wprowadzenie odrobiny nowoczesności, innowacji i awangardy do swojego mieszkania i zamówić podświetlane szkło z grafiką lub obraz podświetlany na ścianę. W realizacji wymarzonego projektu aranżacyjnego brany jest pod uwagę przede wszystkim stopień doświetlenia pomieszczenia. Czym charakteryzują się tego typu dekoracje?

Podświetlane szkło z grafiką

Podświetlane szkło z grafiką pozwala nadać mieszkaniu niejednoznacznego uroku. Wraz z panelami podświetlanymi tego typu dekoracje kreują nowoczesny styl w danym wnętrzu.

Obraz podświetlany

Dobrane na wymiar obrazy podświetlane nadają pomieszczeniom nietuzinkowego stylu. Obrazy podświetlane mają swoich zwolenników zarówno w gospodarstwach domowych, budynkach biurowych, jak również w miejscu świadczenia różnego rodzaju usług. Podświetlane obrazy najczęściej zamawiane są do salonów jak uzupełnienie całości projektu wystroju wnętrza i chęci stworzenia nowoczesnego, bardziej designerskiego stylu. Decydując się na podświetlane obrazy ścienne w salonie, stworzymy nowy charakter wnętrza. Obrazy podświetlane to najprostsza forma dekoracji wnętrza dająca fenomenalny efekt końcowy.

Obrazy podświetlane LED

Obrazy podświetlane LED to nowoczesność, ale i odwaga przy aranżowaniu niestandardowych wnętrz. Taka forma wystroju pomieszczenia pobudza wyobraźnię, a jednocześnie daje efekt łagodnego wypełnienia przyjaznymi dla oka barwami. Obrazy podświetlane LED tworzą ciepłą całość w pomieszczeniu, w którym zostały zamontowane. To atrakcyjne wykończenie wnętrza pasuje do wszystkich pomieszczeń — holu, łazienki, pokoju dziennego czy sypialni.

Podświetlane obrazy na ścianę — dlaczego warto

Podświetlane obrazy na ścianę zaczynają dominować na rynku aranżacji. Ich podstawową zaletą jest szybka i bezproblemowa zmiana pomieszczenia — zarówno w małych salonach, jak również przestronnych biurach. Podświetlane obrazy na ścianę tworzą spójną całość z projektami architektonicznymi. Rywalizują z najwyższej klasy materiałami wykończeniowymi, przekonując jednak odbiorców, że to właśnie one powinny znaleźć się w ich wnętrzach.

Czym przekonują? Różnorodnością, feerią barw, szerokim wyborem grafik, subtelnością i nowoczesnością jednocześnie. Podświetlane obrazy na ścianę kreują nowy wygląd pomieszczeń, nadają im nietuzinkowego wyglądu i stylu.

Ty także możesz mieć w swoim mieszkaniu lub domu tę niezwykłą dekorację. Zaskocz swoich sąsiadów i bliskich — gwarantujemy, że będą Ci zazdrościć i prosić Cię o numer telefonu do naszej firmy zajmującej się montażem podświetlanych obrazów i paneli na ścianę w różnych pomieszczeniach.