AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Obrazy na szkle hartowanym

Odmień swoje wnętrze dzięki obrazom na szkle.

Każdy z nas pragnie przebywać w pomieszczeniach przepełnionych klasą, nowoczesnością i elegancją. Dekoracje ścienne to jeden ze sposobów w aranżacji przestrzeni. Ciągłe poszukiwania nowych trendów i inspiracji w końcu zaprowadzą nas do jednej z możliwości, jakiej są obrazy na szkle.
Dlaczego akurat obrazy ze szkła ?. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest trudna. Zastanówmy się, czym wyróżniają się obrazy ze szkła od tradycyjnych obrazów, fototapet, zdjęć na tworzywach itp.
Hartowane szkło szlifowane jest niezwykle eleganckim materiałem sztywnym, cienkim, twardym, pięknie odbijającym światło z idealnie gładką powierzchnią i idealnie wykończonymi krawędziami. To właśnie dzięki tym właściwością szklane obrazy wyglądają pięknie i z klasą.
Ale przecież nie wieszamy samego szkła na ścianę, musi ono przedstawiać obraz, inaczej mówiąc posiadać grafikę, którą nanosi się kilkoma sposobami. Które z nich są lepsze lub gorsze przedstawimy poniżej. Najważniejszym elementem na szklanym obrazie jest grafika, to ona nadaje charakteru pomieszczeniu. W naszym sklepie klienci mogą wybierać grafiki z bazy zasobów największego banku zdjęć. Udostępniamy ponad sto milionów grafik i wzorów z zasobów fotolia oraz adobe Stock. Nasze szklane obrazy są wykonywane tylko i wyłącznie na szkle hartowanym. Wykonujemy także obrazy na szkle z własnego zdjęcia w dowolnym wybranym przez klienta wymiarze. W panelu zakupowym klient może ustawić nie tylko dowolny wymiar produktu, ale także wykadrować według uznania wybrane zdjęcie, obracać, nadać tonację kolorystyczną oraz wiele innych możliwości.
 

Ile kosztują obrazy na szkle hartowanym

Cena obrazów na szkle jest oczywiście uzależniona od wybranych wymiarów, jakie ustala się w momencie zakupu oraz wybranej grubości szkła. Obrazy na szkle na zamówienie są wykonywane na wymiar żądany przez klienta i ustalane w dalszym procesie zamówienia.
Kiedy wpisujemy żądane wymiary  cena obrazu w szkle zmienia się automatycznie i jest to cena realna za gotowy  obraz wraz z wybraną grafiką. Oferujemy obrazy szklane wykonane na dwóch grubościach szkła, 4mm oraz 6mm. Grubość szkła można wybrać w momencie ustalania wymiaru obrazu w zakładce „ podkład”
Obraz na szkle hartowanym 4mm - 590 zł/m2
Obraz na szkle hartowanym 6mm – 690 zł/m2  

Jak są wykonane obrazy na szkle.


Szkło hartowane to podstawa każdego obrazu szklanego
, formatka szkła jest wycinana na ploterze cnc, a także w razie konieczności otwory montażowe, następnie szkło wędruje na szlifierkę automatyczną, gdzie szlifowane są krawędzie. Szlifowanie nadaje krawędziom idealną gładkość oraz niewielką fazkę. Kolejny proces to hartowanie szkła. Po hartowaniu, szkło wędruje do działu drukarni gdzie jest wstępnie przygotowywane ( prajmerowane ), po utrwaleniu prajmeru, bezpośrednio na szkle nadrukowywana jest grafika w technologii UV, kolejny etap to nałożenie na nadruk folii zabezpieczającej tzw. Laminat.

Obraz-na-szkle-hartowanym        Obraz-szklany-na-ścianę

Jakie są technologie nanoszenia grafiki na szkło i czego się wystrzegać.
Na rynku funkcjonują dwie podstawowe metody aplikacji nadruku na obrazy szklane. Pierwsza z ich i której należy się wystrzegać to druk na folii samoprzylepnej. Ten sposób polega na zadrukowaniu folii samoprzylepnej, a następnie przyklejenie jej do szkła. Jest to bardzo nietrwały sposób, ponieważ po pewnym czasie klej zacznie się utleniać, słabnąć i zacznie odchodzić od szkła, druga przyczyna to niedokładnie przyklejona i docięta folia, oraz pyłki które dostają się pod folie a miedzy szkło w trakcie klejenia.
I w  końcu mamy druk UV, który polega na bezpośrednim druku na szkle. Dzięki tuszom które są utrwalane za pomocą promieniowania ultrafioletowego, kolory nie blakną przez wiele lat. Ale najważniejszym czynnikiem jest doskonała aplikacja i przyczepność tuszy do szkła.  Co gwarantuje satysfakcje z produktu przez wiele lat.    

 

Jak powiesić obraz na szkle


Obrazy szklany na ścianę możemy montować na kilka sposobów.

Pierwszy z nich to gdy obraz ze szkła jest niewielkich rozmiarów do 0,3 m2 możemy go powiesić na zawieszkach, które są mocowane na stałe na tyle obrazu. Ponieważ szkło jest ciężkie, nie poleca się tej metody przy większych wymiarach ze względów bezpieczeństwa.
Druga metoda to montaż obrazów na szkle za pomocą dystansów stalowych  ( link do dystansów). Jest to najbezpieczniejsza metoda i pozwala zamocować obrazy szklane dowolnych wymiarów.
W takim przypadku przy zamówieniu trzeba poinformować nas przy zamówieniu o tym sposobie montażu w tedy wykonujemy bezpłatnie otwory montażowe w szkle. Dystanse stalowe można nabyć w naszym sklepie w zakładce z akcesoriami.
Trzeci sposób montażu obrazu szklanego to bezpośrednie przyklejenie go do ściany za pomocą silikonu do luster, jest to montaż na stałe, ale zarówno najbardziej bezpieczny. 

Czym charakteryzują się obrazy na szkle
Obrazy szklane z nadrukowanym zdjęciem, przede wszystkim są niezwykle trwałe, a to właśnie dzięki zastosowaniu szkła hartowanego. Szkło przez wiele lat utrzymuje początkową jakość, nie płowieje, nie żółknie, utrzymanie go w czystości jest łatwe, ponieważ wystarczy przetrzeć obraz na szklany miękką szmatką zwilżoną płynem do mycia szkła. Ale najważniejszym elementem jest grafika, która w naszej firmie drukowana jest bezpośrednio na szkle. To druk UV sprawia, że z biegiem czasu nasycenie kolorów, kontrast pozostaje bez zmian, nawet kiedy szklany obraz ze zdjęciem jest narażony bezpośrednio na promieniowanie słoneczne. Również bardzo ważny aspekt to estetyka, obrazy na szkle prezentują się nowocześnie , estetycznie i z klasą.

Gdzie kupić obrazy na szkle

Firma axitech producent obrazów na szkle dostarcza swoje wyroby na teren całej Polski. Do małych miejscowości, wiosek, jak i również do dużych miast. Nasze obrazy na szkle Kraków, jak i również  obrazy na szkle Katowice, to najbliższe miasta. Ale klientów posiadamy na terenie całego kraju, można spotkać obrazy szklane w warszawie, we Wrocławiu, w Szczecinie, i wiele innych mias.

    

Gdzie i jak stosować obrazy na szkle

W naszym otoczeniu coraz częściej spotykamy obrazy ze szkła z grafiką , zapewne na stałe wpiszą się w nasze otoczenie. Możemy je spotkać i stosować nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także jako,: