AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


  Szkło hartowane na wymiar do kuchni

  Szkło hartowane do kuchni-panele szklane hartowane na wymiar - 

  Spis treści

  1. Czym jest i jak wykonuje się hartowanie szkła.
  2. Jaka jest cena szkła hartowanego do kuchni.
  3. Gdzie i jak zastosować szkło hartowane.
  4. Druk zdjęcia na szkle hartowanym.
  5. Jak przykleić szkło hartowane.

  Czym jest i jak wykonuje się hartowanie szkła .

  Hartowanie najkrócej mówiąc, polega między innymi, na usystematyzowaniu struktury wewnętrznej materiału w określony sposób za pomocą obróbki termicznej oraz nadanie materiałowi żądanego układu naprężeń wewnętrznych.
  Aby zahartować szkło, musi ono trafić do specjalnego pieca hartowniczego, gdzie w specjalnych ramkach każda tafla szkła ustawiona jest pionowo. Metoda ta pozwalana hartowanie różnych wymiarów formatek i nie pozostawia śladów na szkle w odróżnieniu od zacisków dawniej stosowanych.
  Pierwszym etapem hartowania jest podgrzanie do temp. 640 stopni Celsjusza na kilka minut w zależności od grubości szkła, a następnie szybkie schłodzenie za pomocą strumienia sprężonego powietrza.
  W drugim etapie szkło powoli stygnie do temperatury pokojowej i to w tym właśnie czasie powstają charakterystyczne naprężenia wewnętrzne, gdzie szkło jest jeszcze płynne w stosunku do warstwy zewnętrznej, która jest już schłodzona i twarda.       

  Jakie są właściwości hartowanego szkła.

  Szkło po zahartowaniu zmienia swoje właściwości, dzięki którym jest trzykrotnie bardziej wytrzymałe pod względem mechanicznym, ale także jest odporne na wysokie wahania temperatur od 10-200 stopni Celsjusza. Dlatego może stosowane jako szkło hartowane za kuchenkę.    

  Dlaczego szkło hartowane jest mocne i wytrzymałe.

  Wewnątrz, jak i na powierzchni szkła podczas obróbki termicznej powstają naprężenia, różnica między naprężeniami na powierzeni a środkiem powoduje zmianę struktury wewnątrz. Szkło hartowane dzięki temu staje się bardzo wytrzymałe.

  szkło-hartowane-na-wymiar hartowanie-szkła-pod-wymiar

  Obróbka i szlifowanie szkła hartowanego

  Niestety obróbka szkła taka jak: wiercenie otworów w szkle, szlifowanie krawędzi czy inna obórka mechaniczna po hartowaniu nie jest już możliwa. Wszystkie typu prace w szkle muszą być wykonywane przed procesem hartowania. Każda ingerencja mechaniczna spowoduje zaburzenie struktury i pęknięcie na steki lub na nawet tysiące drobnych kawałeczków. Dlatego np. otwory w szybie hartowanej do kuchni, muszą być dokładnie wymierzone i wykonane przed hartowaniem.    

  Jaka jest cena szkła hartowanego do kuchni

  Usługa hartowania ma oczywiście duży wpływ na cenę szkła hartowanego na wymiar
  w zależności od firmy, która świadczy taką usługę, jak i tendencji cenowych na rynku. Z reguły jest to około 30-40% ceny szkła. Natomiast w zamian otrzymujecie Państwo najważniejszą rzecz, gwarancje wytrzymałości, bezpieczeństwo użytkowania i świadomość, że produktu jest najwyższej jakości. Dlatego bezdyskusyjnie w pomieszczeniach mieszkalnych gdzie mamy z nim bezpośredni kontakt powinno być hartowane.

  szyba-hartowana-do-kuchni

  Gdzie i jak zastosować szkło hartowane.

  Wszędzie gdzie ludzie mają bezpośredni kontakt lub są narażeni na działanie szkła, stosuje się szyby hartowane. Pierwszym i najważniejszym miejscem zastosowania szyb hartowanych na wymiar jest nasz dom lub mieszkanie. Szkło wzmocnione najczęściej można spotkać w kuchniach, łazienkach, barierach tarasowych, daszkach. A także często jest stosowane na podłogach zamiast tradycyjnych płytek podłogowych np. saunach. Bardzo popularnym zastosowaniem jest szkło hartowane w kuchni na ścianę. Do takiego szkła można sobie wybrać dowolną grafikę lub kolor. Ponieważ takie szkło jest wyjątkowo estetyczne wykonane, opinie szkła hartowanego do kuchni są dobre i polecane przez wielu użytkowników.
  Kolejnym bardzo popularnym miejscem do zastosowania jest szkło hartowane w łazience, to miejsce szczególnie nadaje się do tego tupu zastosowań. Świetnie się sprawdzi jako szkło hartowane nad wanną lub szkło pod prysznicem.
  Oczywiście stosujemy również szkło bezpieczne w budownictwie, w branży meblarskiej, a także jako:
  szkło hartowane na fronty meblowe, półki ze szkła hartowanego, szyby do drzwi szaf przesuwnych.

  Druk zdjęcia na szkle hartowanym.

  Szkło jest piękne samo w sobie, ale można mu nadać innego charakteru, dostosować do własnych potrzeb i gustu, poprzez druk na szkle hartowanym, własnych zdjęć lub zdjęć z fotolii. Nadruk daje nam nieograniczone możliwości wyboru grafik , motywów, zdjęć, ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia. W naszej firmie wykonujemy bezpośrednio druk uv na szkle hartowanym ze zdjęcia, więcej o technologii druku można przeczytać w zakładce, czym drukujemy.
  Szkło hartowane z grafiką to nie wszystkie możliwości, jakie mam do dyspozycji. Przecież nie każdemu może się podobać zdjęcie w kuchni na ścianie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest szkło hartowane do kuchni bez nadruku w jednym kolorze. Kolor można dobrać z palety RAL.  
  Ale jednak najczęściej wybierane przez klientów na szkle hartowanym do kuchni są wzory, nasz sklep internetowy dysponuje dzięki AdobeStock ponad stu milionami niepowtarzalnych zdjęć.
  Każde zdjęcie można dopasować do szkła hartowanego na wymiar, jaki życzy sobie klient.

  Jak przykleić szkło hartowane.

  Bezpieczny i prawidłowy montaż szyby hartowanej nad blatem. To najważniejszy i decydujący moment w dalszej jej eksploatacji, jak i każdego innego szkła.  W kuchni przebywamy codziennie przez dłuższy czas, przygotowując wspólnie posiłki. Ale również przy tym często towarzyszą nam dzieci, dlatego tak istotne jest jak zamontujemy panele szklane hartowane. Do tego celu będziemy potrzebowali silikonu do luster. Jest to specjalny rodzaj silikonu, który ma odpowiednio dobrany skład chemiczny. Najistotniejszą jego cechą jest to, że nie wchodzi w reakcje z lustrami oraz z nadrukiem na szkle lub innymi formami krycia szkła.
  Szczególną uwagę trzeba zwrócić przy montażu szkła hartowanego pod prysznicem na ścianie. Gdyż to miejsce jest szczególnie intensywnie używane również przez dzieci. Szkło musi dokładnie dolegać do ściany na całej powierzchni. Więcej szczegółowych informacji na temat montażu szyb hartowanych znajdziesz tutaj.

  Jak zdemontować, oderwać szkło hartowane od ściany.

  Niestety nie ma bezpiecznego ani gwarantującego sposobu jak ściągnąć szkło hartowane ze ściany bez jego popękania. Można próbować to robić na kilka sposobów.

  1. Jeśli mamy na tyle miejsca, można spróbować delikatnie odciągać szkło do ściany, jednocześnie próbując za pomocą płaskiego cienkiego narzędzia np. długiego noża lub szpachelki odcinać klej.
  2. Drugi sposób to odcięcie szkła od ściany za pomocą struny np. od gitary lub innego cienkiego drutu.
  3. No i w końcu, jeśli wszystkie inne metody zawiodą, zostaje nam zbicie szyby, ale najpierw musimy ją zabezpieczyć, aby odłamki nas nie pokaleczyły. W tym celu możemy nakleić na całą powierzchnie szkła taśmę klejącą lub inną folię samoprzylepną. I delikatnie odłupywać za pomocą młotka małe kawałki.  

  Bezpieczne szkło hartowane w domu.

  Uznaje się, że szkło poddane procesowi hartowania można uznawać za bezpieczne, i to prawda, ale jak każde szkło ma swoją graniczna wytrzymałość i może ulec rozbiciu.
  Dlatego niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze szkłem hartowanym bądź nie hartowanym, musimy zawsze zachować ostrożność w jego użytkowaniu. Do domu czy mieszkania zawsze wybierajmy dekoracje ścienne wykonane z hartowanego szkła, zapewni to nam bezpieczeństwo i długie użytkowanie produktu.