AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Panele szklane - jak montować

Panele szklane - jak montować - 

Jak przykleić panele szklane?


Panele szklane klei się na za pomocą silikonu do luster, nakładając klej na panel lub ścianę niewielkimi „plackami” w odległości 5cm . Po nałożeniu silikonu do luster ustawiamy panel szklany według uznania i dociskamy do ściany. Po dociśnięciu zostawiamy panel do wyschnięcia na 24 godziny.


Czy panele szklane można przykleić na płytki?

Panele szklane jak najbardziej można kleić bezpośrednio na płytki kafelki ścienne, po uprzednim ich odtłuszczeniu np. benzyną ekstrakcyjną.


Panele szklane jak montować?

Montaż paneli szklanych nie jest skomplikowany i może go wykonać jedna osoba. Jeśli panel szklany posiada otwory na gniazdka trzeba zdemontować obudowę oraz odpiąć przewody od gniazdka i zdemontować. Następnie nakładamy silikon na szkło lub ścianę i montujemy szkło naścinanie. Następnie na tył metalowej wkładki gniazdka w miejscu styku ze szkłem przyklejamy cienkie paski np. uszczelki do okien „gąbka” tak aby uszczelka zakrywała metalową cześć po obwodzie gniazdka. Następnie przykręcamy przewody i montujemy gniazdko dociskając delikatnie do szkła. Uwaga bardzo ważne aby przykręcać gniazdko tylko i wyłącznie za pomącą łapek w gniazdku które przy wkręcaniu śruby rozszerzają się jednocześnie blokując o puszkę. Nie wolno wkręcać śrub w puszkę ponieważ szkło może pęknąć pod zbyt dużym naciskiem.


Panele szklane jako obrazy naścienne jak montować ?

Panele szklane można również stosować jako obrazy wolno wiszące na ścianie lub montowane na dystansach stalowych (w odległości od ściany 20-40mm ).
A więc mamy dwie metody montażu obrazu wykonanego ze szkła. Pierwsza metoda dotyczy niewielkich powierzchni do 0,5m2 ( 5 kg ) można taki obraz szklany zawiesić na ścianie na zawieszkach które będą przyklejone na tylnej stronie obrazu. Do tego potrzebujemy zamontować solidnie dwa kołki w ścianie i zawiesić obraz.
Druga metoda to montaż za pomocą dystansów, są to specjalne mocowania do szkła wykonane ze stali, składające się z trzpienia i główki mocującej. Ta metoda dotyczy dużych obrazów powyżej 0,5m2 ze względu na ich wagę i bezpieczeństwo montażu.
Każdy obraz do montażu na dystansach musi posiadać otwory montażowe. Uzgodnione na etapie zamówienia.
Obraz przykładamy do ściany i odznaczamy środki otworów na ścianie , następnie wiercimy otwory i przykręcamy trzpień dystansu za pomocą kołków montażowych. Taki proces powtarzamy na wszystkie otwory w obrazie. Następnie przykładamy obraz do zamocowanych trzpieni i przykręcamy wszystkie głowice.
Tak wykonany prawidłowo montaż gwarantuje bezpieczeństwo oraz stabilność obrazu szklanego.


Jaki klej do paneli szklanych?

Do przyklejenia paneli szklanych stosujemy tylko i wyłącznie silikon do luster.


Jaki panel szklany do białej kuchni?

Kolor panela zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji klienta.


Ile kosztują panele szklane do kuchni?

Cenę paneli znajdziecie Państwo w kilku miejscach w sklepie w informacjach, w zakładce produktu lub przy wyborze podłoża przy zakupie.


Gdzie kupić panele szklane do kuchni?

Panele szklane można zakupić bezpośrednio w sklepie firmy Axitech, lub składając zamówienie przez maila .

Fast translate
Icon translate