AKTUALNOŚĆI

Zapraszamy na nasz kanał YouTube
Gdzie mozna zobaczyć realizacje i prezentacje paneli

Axitech - -youtube


Lacobel – montaż, koszt, naprawa

Lacobel – montaż, koszt, naprawa - 

Lacobel to rodzaj dekoracyjnego szkła, które stanowi nowoczesną i funkcjonalną aranżację pomieszczenia. Jak wygląda jego montaż? Ile kosztuje lacobel? Czy naprawa tego szkła jest możliwa? O tym oraz innych kwestiach porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Lacobel – jak montować?

Lacobel można montować bezpośrednio na ścianę, płytki, karton gips. co ważne jednak – ściana lub płyta kartonowo-gipsowa powinna być uprzednio zagruntowana i wyschnięta. O czym jeszcze należy pamiętać, montując lacobele? Szkło kleimy tylko i wyłącznie na „silikonie do luster”. Taki silikon jest dostępny praktycznie w każdym sklepie budowlanym, przez co nie ma problemu z jego dostępnością na terenie całej Polski.

Jak zaaplikować klej na szkło? W każdym przypadku nakładamy silikon niewielkimi plackami w odległości od siebie około 5 cm na ścianę lub na szkło. Następnie przyciskamy do ściany, ustawiamy według uznania i zostawiamy do wyschnięcia na 24 do 48 godzin.

Czym i jak przykleić lacobel do ściany?

Jak już zostało wspomniane wyżej – szkło lacobel kleimy tylko i wyłącznie na „silikonie do luster”. Zastosowanie innego kleju lub silikonu może uszkodzić lakier. Z doświadczenia wiemy, że inne preparaty źle oddziałują na lacobel, dlatego też odradzamy próbowania zamienników.

Czy lacobel pęka?

Lacobel jest to szkło niehartowane i pęka jak zwykłe szkło. Nie oznacza to jednak, że jest nietrwały. Warto wspomnieć, że lacobel jest odporny m.in. na działanie wysokich temperatur czy wilgoci, przez co polecany jest do użytku m.in. w kuchni czy łazience, czyli w pomieszczeniach, w których panują specyficzne warunki.

Jak naprawić pęknięty lacobel?

Wiele osób pyta nas, w jaki sposób naprawić pęknięty lacobel. W takim wypadku od razu odpowiadamy: nie można naprawić pękniętego szkła. W takim wypadku jedyne co nam pozostaje to wymiana lub naklejenie kolejnego szkła na pęknięte jeśli pozwalają na to warunki.

Ile kosztuje lacobel – ile za metr?

Lacobel to najtańszy produkt, który przyjazny jest każdemu portfelowi. W naszej ofercie jego cena wynosi 400zł/m².

Jaki lacobel do białych mebli w kuchni?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kolor lacobelu to wyłącznie kwestia estetyki i gustu klienta.

Co zamiast lacobel w kuchni?

Zamiast lacobelu polecamy panele szklane, na których można wydrukować wybraną przez siebie grafikę. Ich zasadniczą zaletą jest to, że są hartowane i odporne na zarysowania inne uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku codziennego użytku.

Czy lacobel jest hartowany?

Jak już wspomnieliśmy – lacobel jest szkłem niehartowanym. Jest dostarczany od producenta w dużych taflach i docinany pod wymiar klienta. Szkła hartowanego nie można docinać ani żaden inny sposób obrabiać mechanicznie.

Jak zmienić kolor lacobelu?

Kolejną kwestią, która trapi naszych klientów, jest to, jak zmienić kolor lacobelu. Warto najpierw sprawdzić, czy jest to w ogóle możliwe. Po wykonaniu lacobelu nie można zmienić jego koloru, ponieważ szkło jest pokryte lakierem od strony wewnętrznej i docięte na wymiar.

Czym czyścić lacobel?

Kolejną zaletą lacobeli jest fakt, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu. Czym je czyścić? Lacobel czyścimy miękką szmatką i płynem do szyb. Nie wolno używać ostrych zmywaków czy innych środków, które mogą zarysować szkło.