AKTUALNOŚĆI

Obecnie na stronie trwają prace majace na celu poprawę funkcjonalności oraz wprowadzenie nowych produktów. Sklep w pełni działa i mozna dokonywac zakupów. Jeśli nie otrzymają Państwo zraz po zamówieniu maila z potwierdzeniem zamówienia prosimy o tym poinformować na adres biuro@axitech.pl   
 
AKTUALNOŚĆI

Obrazy podświetlaneDodajemy nowe produkty, obrazy podświetlane w dziale "Akcesoria" są to obrazy z podświetleniem pełnym w trzech wymiarach. Produkt jest gotowy do montażu w zestawie z zasilaczem oraz zawieszkami na ścianę. Obraz można również montować w innych miejscach niz sciana bez przyklajania na stałe.
 


PShowBlog Kategorie

Montaż samodzielny W tej kategorii nie ma produktów.

Samodzielny montaż paneli szklanych i obrazów.

Prosimy aby samodzielnego montażu dokonywać po kontakcie z doradcą w naszej firmie który dokładnie telefonicznie wytłumaczy jak to zrobić. 

Montaż paneli szklanych w kuchni:

Montaż polega na przyklejeniu szkła do ściany za pomocą silikonu do luster, taki klej można nabyć u nas w sklepie lub w większości sklepów budowlanych lub artykułami agd.
Ściana musi być czysta wolna od zabrudzeń, resztek tapety itp. w przypadku surowej ściany musi być zagruntowana.

Nakładamy klej na ścianę lub szkło niewielkimi "plackami" w odstępach około 5cm na całej powierzchni zachowując odstęp od krawędzi szkła około 2cm. Następnie przykładamy szkło do ściany poziomujemy i pionujemy według potrzeb i dociskamy mocno na całej powierzchni szkła. Zostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny. 

Tak samo postępujemy w przypadku klejenia szkła w łazience bądź na innych powierzchniach ściennych.
Panele szklane można kleić bezpośrednio na stare kafelki  


Montaż paneli podświetlanych miedzy szafkami w kuchni:

UWAGA - panela podświetlanego nie przyklejamy do ściany 

Umieszczamy panel miedzy szafkami, przeciągamy przewód w miejsce gdzie jest zasilacz, pionujemy i poziomujemy panel. Następnie za pomocą klinów lub innych podkładek np. z tworzywa sztucznego unieruchamiamy panel wkładając je miedzy górną krawędz panela a górne szafki. 

montaż-panela-podświetlanego 

Następnie silikonujemy szczeliny między panelem a ścianami oraz kładziemy silikon w miejsce styku blatu z panelem. 

Po 24 godzinach silikon powinien juz być wyschnięty, wyciągamy kliny i silikonujemy szczelinę między górnymi szafkami a górną krawędzią panela. 


Montaż paneli podświetlanych jako obraz wolnowiszący:

Uwaga obrazy podświetlane powyżej 0,5m2 muszą posiadać punkt wsparcia (tzn. wspierać np. na blacie, gzymsie, półce )
jeśli nie posiadają takiego wsparcia można u nas dokupić kątownik który przykręcamy do ściany a cały ciężar panela spoczywa na kątowniku.  

Panel posiada specjalne zawieszki które są montowane z tyłu panela do profilka, są to zawieszki jak w tradycyjnych obrazach, należy wywiercić dziury w ścianie pod kołek 8mm, zamontować kołki, zawiesić na nich obraz. Następnie podłączamy przewód od panela do zasilacza a zasilacz podłączamy do gniazdka

haczyk-do-obrazów-podświetlanych


Montaż obrazów szklanych i plexi

Montaż obrazów można wykonać na dwa sposoby.

Pierwszy sposób to montaż na dystansach stalowych - w obrazie będą wywiercone otwory pod dystanse. Dokładnie wymierzamy i wiercimy otwory w ścianie. Następnie przykręcamy do ściany dolne częśći dystansu, przykładamy obraz i przykręcamy górną częścią dystansu ( głowicą ) 

          dystanse-do-obrazów

Drugi sposób montażu na zawieszkach do obrazów - zamówiony obraz będzie posiadał przyklejoną na tylnej części zawieszkę, wiercimy otwór w ścianie, montujemy kołek i zawieszamy obraz.  

zawieszki-do-obrazów